Kolczyki to najczęściej i najchętniej kupowany element biżuterii przez większość kobiet. Złote kolczyki należą do tych najbardziej pożądanych towarów wśród innych kolczyków i wzbudza oczywiście najwięcej emocji.

Najpopularniejsze są oczywiście kolczyki do uszu, ale ten element biżuterii idealnie nadaje się do ozdabiania również innych części ciała. W sklepach z biżuterią można dziś nabyć:

  • Złote kolczyki do pępka – bardzo popularna ozdoba szczególnie wśród młodych dziewcząt o nienagannej figurze. Jeśli chcesz nosić kolczyk w pępku, zadbaj o ładny wygląd brzucha, tak by kolczyk podkreślał jego wspaniały kształt, a nie ginął w fałdach tłuszczu.
  • Złote kolczyki do języka – również modny przede wszystkim wśród młodzieży. Właściwie funkcja ozdobna kolczyka w języku ogranicza się do minimum, chyba że dużo mówisz intensywnie poruszając językiem. Raczej nie warto inwestować w ten sposób pieniędzy zważając na towarzyszące problemy medyczne.
  • Złote kolczyki do wargi, złote kolczyki do nosa, złote kolczyki do brwi – spotykane jako kółka, labrety, podkówki i twistery. Ciekawe kształty i możliwość wyeksponowania zachęcają osoby zainteresowane piercingiem do ich noszenia.

Złote kolczyki do pępka

Kolczyki z kamieniami

Kolczyk może być zbudowany z zastosowaniem właściwie dowolnego materiału. Kamienie szlachetne, plastik, filc, szkło w przeróżnej kolorystyce i o przeróżnym kształcie.

Nietypowe materiały, to jednak głównie domena wykonawców biżuterii artystycznej (biżuterii hand made), natomiast sklepy jubilerskie sprzedają najczęściej:

  • złote kolczyki z cyrkoniami,
  • złote kolczyki z diamentami,
  • złote kolczyki perłami,
  • złote kolczyk bursztynem,
  • złote kolczyki z koralem.

Złote kolczyki dla dzieci

Kolczyki dla dzieci są najczęściej prezentem związanym z świętem jakim jest chrzest, lub komunia święta. Bez wątpienia jest to domena dziewczynek. Złote kolczyki to piękny dar, który przetrwa całe pokolenia i będzie wspaniałą pamiątką, która nie będzie się kurzyła gdzieś głęboko w szafie, ale będzie z dumą noszona.

Złote kolczyki ślubne

Biżuteria ślubna stanowi ważny element tego wyjątkowego dnia, dlatego nie może być byle jaka. Złote kolczyki założone w dniu ślubu dodadzą pannie młodej uroku i zapewnią że będzie czuła się jeszcze bardziej wyjątkowo. Warto zadbać o to, by biżuteria w ten szczególny dzień była wyjątkowa, podkreślając wyjątkowość przeżywanych chwil i zapewniając wyjątkowe wspomnienia.